technologia pakowania 2018-01-07T17:39:21+00:00

PAKOWANIE PRODUKTÓW

Przedłużenie okresu trwałości, zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych oraz ochrona przechowywanych produktów podczas transportu i magazynowania są podstawowymi wymaganiami stawianymi przez producentów i odbiorców. Pakowanie umożliwia spowolnienie negatywnych procesów psucia oraz zapobiega mieszaniu się aromatów i utracie wilgoci. Właściwie dobrane opakowania podnoszą atrakcyjność wizualną produktów, wspomagając decyzje konsumentów.

W zależności od wymagań związanych z wydajnością, wielkością oraz rodzajem pakowanych produktów, proponujemy rozwiązania oparte o nowoczesne technologie, dostosowane do potrzeb naszych Klientów. Oferujemy szeroki asortyment opakowań z folii PAPE i termokurczliwej, worki gładkie, moletowane oraz folię do maszyn rolowych. Adekwatnie do potrzeb, proponujemy worki o różnych grubościach i wytrzymałości mechanicznej, odporności na wysoką temperaturę (sous vide) oraz wymiarach dostosowanych do wielkości pakowanych produktów. Można w nich przechowywać surowe mięso, wędliny, ryby świeże i wędzone, dziczyznę, sery dojrzewające, warzywa, przyprawy oraz produkty niezwiązane z żywnością, takie jak dokumenty, pieniądze, biżuterię czy kosztowności.

Profesjonalne urządzenia pakujące posiadają szerokie możliwości konfiguracji gabarytów, wydajności pomp próżniowych, układu i długości listw zgrzewających oraz zaawansowanych opcji dodatkowych takich jak automatyka sterowania, pakowanie w atmosferze gazów ochronnych MAP, dodatkowych czujników kontroli ciśnienia lub wrzenia.

Bardzo istotny jest dobór opakowań do zabezpieczanego produktu.

Pakowanie mięsa i wędlin

Producenci stawiają wysokie wymagania w kwestii jakości folii, zwłaszcza parametrów barierowych odpowiedzialnych za migrację tlenu i wilgoci. Zachowanie świeżości i aromatu wyrobu pozostaje więc kwestia priorytetową. W naszej ofercie do pakowania mięsa, wędlin i ryb posiadamy worki PA/PE oraz folie do maszyn rolowych w różnych grubościach. Ciekawym uzupełnieniem naszego asortymentu jest 9-warstwowa folia termokurczliwa do maszyn typu flow vac, oraz worki termokurczliwe w grubości 45 µm. Pakujący produkty z kością mogą użyć materiału o grubości 95 µm, który dzięki swoim unikalnym mechanicznym właściwościom doskonale zabezpiecza tego typu asortyment, zarówno w transporcie jak i na sklepowej półce.

–  Pakowanie warzyw i owoców

Do pakowania tego typu asortymentu polecamy zazwyczaj użycie ekonomicznych rozwiązań, kładąc szczególny nacisk na dobór odpowiedniej grubości folii do pakowanego produktu. Część wytwórców korzysta z materiału barwionego (zazwyczaj kolor niebieski lub zielony) w celu dodatkowej ochrony produktu stosowanej w systemie HACCP.

– Pakowanie serów

Nasza oferta skierowana jest także do producentów i firm konfekcjonujących sery. Uwzględniamy specyfikę związaną z gazowaniem części tego typu asortymentu. Najczęściej do pakowania serów używamy materiał PA/PE lub folie termokurczliwe.

– Pakowanie na tackach w urządzeniach typu traysealer

Rozwiązanie umożliwiające pakowanie próżniowe lub w atmosferze gazów ochronnych we wcześniej uformowanych tackach, dedykowane dla wyrobów spożywczych. Po umieszczeniu tacki wraz z produktem w otworze matrycy, następuje przeciągnięcie folią oraz zamknięcie urządzenia. Użytkownik ma możliwość określenia takich parametrów jak poziom podciśnienia, dawkowanie gazów modyfikowanych oraz temperatury i czasu zgrzewania. Pakowanie na tackach znakomicie sprawdza się w przypadku produktów mięsnych, garmażeryjnych, owoców i warzyw, gotowych dań oraz zestawów cateringowych.


Oferujemy materiały eksploatacyjne do wszystkich typów pakowarek: worki do pakowania próżniowego gładkie i moletowane, taśma teflonowa, drut oporowy i olej do pomp próżniowych, ponadto części do pakowarek próżniowych firmy henkelman, edesa: siłowniki, uszczelki i inne. Szczegóły na stronie: www.pakowarkiprozniowe.pl

Służymy fachową pomocą w doborze technologii oraz konkretnych urządzeń i materiałów eksploatacyjnych dla zakładów produkcji i przetwórstwa żywności, punktów handlowych oraz gospodarstw domowych.

hvs_titaan_2013_resized-2[1]